ZAPRASZAMY NA NASZĄ NOWĄ STRONĘ INTERNETOWĄ: www.pneumat.info.pl
glownakontakt o_firmie produkty profilaktyka aktualnosci

Wielomodułowy materac przeciwodleżynowy uniwersalny: zmiennociśnieniowy lub statyczny


mz1

Materac został wykonany na bazie pneumatycznego, wielomodułowego statycznego materaca przeciwodleżynowego PNEUMAT i posiada wszystkie jego zalety użytkowe i eksploatacyjne w profilaktyce przeciwodleżynowej.

Materac składa się z sekcji o wymiarach 75 x 40 cm i można go konfigurować według indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Każdy moduł materaca stanowi odrębną część. Zbudowany jest ze 128 elastycznych komór podzielonych na dwa systemy A i B napełnionych automatycznie powietrzem w cyklach co 5 minut. W zależności od wagi użytkownika można regulować ciśnienie powietrza dostarczanego przez sprężarkę. Zmiennociśnieniowość zapewnia lepsze ukrwienie i odżywianie komórek ciała poprzez wymuszenie lepszego krążenia krwi (masaż).

mz2 Bardzo łatwo odłączyć sprężarkę usuwając wężyki łączące moduły, zamienić plastikowe trójniki na zawory powietrzne i wówczas materac pracuje jak statyczny. W tej wersji napełnianie powietrzem oraz regulacja ciśnienia odbywa się przy pomocy pompki i dwu zaworów powietrznych. W poszczególnych sekcjach materaca można dobrać ciśnienie do potrzeb pacjenta, jego wagi i części ciała, pod którą został zastosowany. Wskutek nierównomiernego obciążenia ciałem powietrze zostaję przepchnięte do komór mniej obciążonych i powierzchnia materaca dopasowuje się do kształtu ciała. Umożliwia to równomierny rozkład sił unoszących leżącą osobę i zapewnia swobodny dopływ tlenu oraz innych składników odżywczych do komórek ciała zapobiegając powstawaniu odleżyn.


Wolne przestrzenie między komorami pozwalają na dostateczną wentylację pomiędzy ciałem i materacem, odprowadzenie nadmiaru ciepła i redukcje pocenia.

Materiał z którego wykonane są komory materaca jest bardzo odporny na działanie moczu czy kału, pozwala na łatwe utrzymanie higieny poprzez możliwość mycia w ogólnie stosowanych środkach czystości i dezynfekcji. Jedna sekcja materaca waży około 2,5 kg, łatwo można ją wyjąć, zdezynfekować i umieścić w to samo miejsce lub zastosować dla innego pacjenta.


Poniżej przedstawiono przykłady zastosowania sekcji materaca dla typowego łóżka szpitalnego.


mza mzb mzc mzd
mz5

Wolne przestrzenie poza modułami materaca pneumatycznego powinny być wypełnione takim samym modułem materaca wykonanego z pianki termoelastycznej (viscoelastic - tzw. "pianka leniwa") zabezpieczonej pokrowcem z materiału medycznego - zdjęcia 3 i 4. Pozwala to a wyrównanie poziomu ogólnej powierzchni i pełni również funkcję materaca przeciwodleżynowego. Pianka viscoelastic jest obecnie najnowocześniejszym i najskuteczniejszym materiałem w zakresie pianek poliuretanowych stosowanych w materacach przeciwodleżynowych. Ze względu na różnicę ceny modułu pneumatycznego i wykonanego z viscoelasticu istnieje możliwość elastycznego doboru obu modułów w zależności od potrzeb i możliwości finansowych.

Ze względu na efektywność w profilaktyce przeciwodleżynowej, potwierdzoną w stosowaniu tego typu modułu materaca jako poduszki dla użytkowników wózków inwalidzkich oraz na łatwość w przeprowadzaniu dezynfekcji materace te powinny znaleźć szerokie zastosowanie w hospicjach i zakładach opiekuńczo-leczniczych.

mz6

Dane techniczne:

wymiary: 75 x 40 cm jeden moduł (16 x 8 komór w rzędzie)

konstrukcja: guma o wysokiej elastyczności i odporności chemicznej

waga: ok. 2,5 kg jednego modułu

czyszczenie: czyszczenie detergentami, sterylizacja gazowa, dezyfekcja, czyszczenie chemiczne

gwarancja: 24 miesiące

wyposażenie: pompka ręczna, zestaw naprawczy, instrukcja obsługi
sprężarka (cisnienie 50-105 mm Hg, regulacja ciśnienia, zaczep do podwieszania sprężarki


| Napisz do Nas | Copyright by Pneumat|